Lady Kiku

Szpilka do włosów w technice tsumami zaiku z chryzantemami.
ładowanie
175,00
PLN
za
Sztuka
Sztuka
ładowanie

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Szpilka do włosów wykonana z jedwabiu habotai. Habotai to miękka, lejąca i niezwykle zwiewna tkanina jedwabna. Ma subtelny połysk i używana jest w wyrobie kimono. Wyroby z jedwabiu habotai cechują się ostrymi, wyrazistymi krawędziami, wyrazistością i elegancją. Szczególnie często stosowane w tradycyjnych ozdobach maiko.

Szpilka składa sie z różowych i czerwonych kwiatów kiku (chryzantem) w połączeniu z delikatnymi listkami z ręcznie farbowanego jedwabiu. Dodatek srebrnych elementów sprawia, że to ozdoba delikatna i kobieca, a uroku dodaję jej kaskady płatków.

Chryzantema: symbol słońca i cesarza. W Azji zaś ten jesienny kwiat jest symbolem słońca, dostojeństwa, radości i długiego życia. W Japonii najwyższym odznaczeniem państwowym jest Cesarski Order Chryzantemy, a władcy zasiadają na "chryzantemowym tronie".

Ten kwiat to ulubiony motyw maiko na październik - młode praktykantki noszą je we wszelkich formach i odmianach, choć bukiety delikatnych kwiatów w kolorach różu i czerwieni to absolutna klasyka.

Długość: ok. 15cm

 

~O moich kanzashi~

 

Każda sztuka wykonywana jest ręcznie z pojedynczych kwadratów tkaniny wysokiej jakości. Ze względu na ustawienia monitora proszę brać pod uwagę możliwość różnicy w kolorze ze zdjęcia i rzeczywistym - różnica ta bowiem nie jest podstawą do zwrotu i reklamacji.

 

~Jak dbać o kanzashi~

Kanzashi powinno być przechowywane w osobnym pudełku, w miarę możliwości z dala od światła słonecznego które może powodować blaknięcie tkanin. Nie należy też poddawać kanzashi naciskowi

 

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
ładowanie
Powiązane produkty
Gorgeous
Gorgeous
50,00 PLN
40,00 PLN
Kwiecień - Sakura
Kwiecień - Sakura
80,00 PLN
Marzec - Tsubaki
Marzec - Tsubaki
80,00 PLN
Forget-me-not
Forget-me-not
150,00 PLN
Rikyūshiracha
Rikyūshiracha
175,00 PLN
Nanohana
Nanohana
125,00 PLN
Kwiat Śliwy - Luty
Kwiat Śliwy - Luty
125,00 PLN
Chibi Ume - Luty
Chibi Ume - Luty
80,00 PLN
Rangiku
Rangiku
85,00 PLN
 Cherry
Cherry
60,00 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl