Lady Kiku

Szpilka do włosów w technice tsumami zaiku z chryzantemami.
175,00
PLN
za
Sztuka
Sztuka

Produkt niedostępny w tej liczbie

Dostępna ilość:

Zadaj pytanie o przedmiot
  •  

Szpilka do włosów wykonana z jedwabiu habotai. Habotai to miękka, lejąca i niezwykle zwiewna tkanina jedwabna. Ma subtelny połysk i używana jest w wyrobie kimono. Wyroby z jedwabiu habotai cechują się ostrymi, wyrazistymi krawędziami, wyrazistością i elegancją. Szczególnie często stosowane w tradycyjnych ozdobach maiko.

Szpilka składa sie z różowych i czerwonych kwiatów kiku (chryzantem) w połączeniu z delikatnymi listkami z ręcznie farbowanego jedwabiu. Dodatek srebrnych elementów sprawia, że to ozdoba delikatna i kobieca, a uroku dodaję jej kaskady płatków.

Chryzantema: symbol słońca i cesarza. W Azji zaś ten jesienny kwiat jest symbolem słońca, dostojeństwa, radości i długiego życia. W Japonii najwyższym odznaczeniem państwowym jest Cesarski Order Chryzantemy, a władcy zasiadają na "chryzantemowym tronie".

Ten kwiat to ulubiony motyw maiko na październik - młode praktykantki noszą je we wszelkich formach i odmianach, choć bukiety delikatnych kwiatów w kolorach różu i czerwieni to absolutna klasyka.

Długość: ok. 15cm

 

~O moich kanzashi~

 

Każda sztuka wykonywana jest ręcznie z pojedynczych kwadratów tkaniny wysokiej jakości. Ze względu na ustawienia monitora proszę brać pod uwagę możliwość różnicy w kolorze ze zdjęcia i rzeczywistym - różnica ta bowiem nie jest podstawą do zwrotu i reklamacji.

 

~Jak dbać o kanzashi~

Kanzashi powinno być przechowywane w osobnym pudełku, w miarę możliwości z dala od światła słonecznego które może powodować blaknięcie tkanin. Nie należy też poddawać kanzashi naciskowi

 

Dodaj opinię Dodaj opinię, dzięki temu również i Ty otrzymasz wiarygodną informację o produkcie.

Dodane opinie (0)
Powiązane produkty
Luty - Ume

Luty - Ume

80,00 PLN
Wrzesień - Kikyou

Wrzesień - Kikyou

80,00 PLN
Apple Pie

Apple Pie

75,00 PLN
Miwa Sakura

Miwa Sakura

45,00 PLN
Chanel

Chanel

65,00 PLN
Nakabeni

Nakabeni

175,00 PLN
Rikyūshiracha

Rikyūshiracha

175,00 PLN
Kamenozoki

Kamenozoki

105,00 PLN
ChouChou

ChouChou

75,00 PLN
Rangiku

Rangiku

110,00 PLN

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl