O Wisteria Gardens Studio

02.03.19

Marka Wisteria Gardens powstała w 2008 roku, jako nazwa dla strony o tsumami zaiku - tradycyjnym rękodziele Japonii. Od 2009 roku Wisteria Gardens zajmuje się szeroko pojętą promocją tej wyjątkowej tradycji dzięki informacjom na stronie, warsztatom czy prelekcjom na temat kimona, czyli tradycyjnego japońskiego stroju narodowego. 

Marka Wisteria Gardens to jedna osoba. Projektantka, artystka, rzemieślnik w jednej osobie. Mieszka i tworzy w Warszawie. Z wykształcenia anglistką, pracuje w zawodzie w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym przy Polsko-japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Tsumami zaiku zajmuje się po godzinach. 

O sobie: 

Z jakiegoś powodu zawsze mnie ciągnęło do Japonii. Kojarzy mi się ze spokojem, z dążeniem do perfekcji w filozofii nauki przez całe życie. Moja przygoda, czy dziś można juz powiedzieć, małżeństwo z tsumami zaiku zaczeło się gdy poszukując informacji o kimono trafiłam na stronę z informacjami o tsumami zaiku i kanzashi, które noszą praktykantki na gejsze. Zakochałam się od pierwszego wejrzenia i zaczęłam poszukiwać informacji, jak te ozdoby wykonać. Próbowałam wielu innych technik rękodzieła, ale koniec końców pozostałam wierna jednej technice: tsumami zaiku.

Od tamtego czasu szkolę się, próbuję, poszukuję, wciąż szlifując swoje umiejętności. 


Pytania i odpowiedzi: 


1. Czym jest kanzashi? 

Kanzashi to nazwa stosowana do wszelkiego rodzaju ozdób do włosów w Japonii: szpilki, grzebienie i wszelkie ich odmiany. W VIII wieku n.e. z Chin przywędrowały grzebienie zwane zan, zapisywane tym samym znakiem co kanzashi i nazwa się przyjęła. 

2. Czym różni się to się kanzashi od  tsumami zaiku?Nazwa tsumami zaiku to poprawna nazwa techniki (oznacza coś składanego oraz rękodzieło, czyli rękodzieło ze składanych elementów). Tsumami kanzashi (właśc. hana tsumami kanzashi) to rodzaj konkretnej szpilki do włosów z kwiatowym motywem. 


hana = kwiat 
tsumami = składać / szczypać 
 kanzashi = szpilka do włosów

Czyli "hana tsumami kanzashi" oznacza szpilkę do włosów ozdobioną kwiatami wykonanymi techniką składania. 

3. Jakie materiały są używane w warsztacie Wisteria Gardens? 

Chlubą Wisteria Gardens jest używanie naturalnych, tradycyjnych materiałów. W pracowni Wisteria Gardens dbamy nie tylko o tradycję, ale i bezpieczeństwo - używam nietoksycznego kleju ryżowego oraz  najlepszych tkanin. Kanzashi z pracowni Wisteria Gardens to 100% ręcznego wykonania dlatego materiały są selekcjonowane i najczesciej jest to jedwab naturalny oraz rayon chirimen, czyli sztuczny jedwab

4. 

 

 

 

 

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl