O mnie

Materiały

 

Wierność oryginalnej technice jest najwyższą wartością w warsztacie Wisterii, a co za tym idzie nie ma tu miejsca na poliestrowe wstążki, szycie płatków czy klej na gorąco. Autentyczne materiały oraz oryginalny klej ryżowy sprawiają, że rezultat jest zawsze najwyższej jakości. .

Technika

 

Nauka techniki tsumami zaiku to ciagły proces. Japońscy rzemieślnicy uczą się całe życie, nie przestając dążyć do doskonałości w wybranej dziedzinie, tak więc także ja, nawet po 10 latachpraktyki, wciąż doskonalę swoje umiejętności w tradycynej formie tego rzemiosła. Wierność tradycji, bez wykorzystania gorącego kleju w procesie składania płatków czy szycia ich, pozwala na najwyższą jakość efektu końcowego.

Oddanie tradycji

 

Making kanzashi is more than just folding silk squares. It's knowing types of silks and glues. It's the in-depth knowledge about the seasonality and motifs on kimono.

 

Studying Japanese arts, crafts and history made it possible for Wisteria Gardens to offer advice, helping you getting your dream accessory.

 

Wisteria Gardens

The art of tsumami zaiku

Kinga Owczarska

 

Dedykacja • Pasja • Wytrwałość

 

Wisteria Gardens zajmuje się wyrobem ozdób tsumami zaiku od 10 lat. Miłość do tradycyjnego japońskiego stroju, kimono, przerodziła się w fascynację japońskim rękodziełem, a nastepnie do nauki niektórych technik.

 

W efekcie Wisteria Gardens od 10 lat dąży do perfekcji w technice tsumami zaiku.

O tsumami zaiku

 

Sztuka tsumami zaiku jest wyjątkowa - niewielkie kwadraty z jedwabiu są wykorzystywane by stworzyć małe arcydzieła noszne min. przez panny młode, absolwentki oraz - przedewszystkim - maiko, praktykantki na gejsze.

Te najsłynniejsze artystki Japonii noszą inne motywy kwiatowe na każdy miesiąc roku.

Warsztat

 

Jedwab w warsztacie Wisteria Gardens jest najwyższej jakości. Pochodzące z Japonii jedwabie nie mają sobie równych jeśli idzie o kolor, fakturę, połysk, nawet zapach odróżnia je od zachodnich tkanin.

 

Są to te same tkaniny z których szyje się kimona - warsztacie Wisterii nie ma miejsca na satynowe wstążki czy poliester - gdy idzie o jakość nie ma miejsca na kompromisy.